KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17255145

nr 1725 5145

Eskil Nordell

(f. 1921), Sverige

Oljemålning, "Kväll i staden". Signerad. Olja på pannå, 28x35 cm, yttermått inklusive ram: 39x46 cm

Eskil Nordell, född 1921, svensk målare, tecknare och grafiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 22 september 2025
kl 18:01:55

Eskil Nordell

Läs mer om Eskil Nordell